Heikki Kovalainen

14. říjen 2007 | 15.59 |

Heikkiho kariéru, stejně jako kariéru mnoha dalších jezdců, odstartovali motokáry. Úvodní sezonu si odbyl v roce 1991 a vydržel tam až do roku 2000. Ale během těchto let si vyzkoušel i jiné závody. V roce 1999 a 2000 vyhrál finskou formuli A. V roce 2000 se také stal mistrem Norska a vyhrál Elf Master. Tento rok byl také ve Finsku zvolen jezdcem roku.

Po motokárách přišel jeden z největších zlomů jeho kariery. O roku 2002 se stal účastníkem vývojového programu Renaultu mladých jezdců (RDD). Nejdříve ho čekala Formule Renautl, poté přestoupil do britské F3, kde samozřejmě také jezdil s Renaultem. Místrvství absolutně ovládl a šel vžs do Mistrovstí světa, kde v roce 2004 vyhrál titul. A zase postoupil víš, tentokrát do nově založené GP2.


. Tento šampionát přitahoval jezdce s velkým talentem a velkými cíly. Ze začátku se Heikkimu v této velké konkurenci dařilo velmi dobře, vypadalo to, že už ho nikdo neporazí. Ale jak šampionát pokračoval, dařilo se mu o něco méně. A titul nakonec získal Nico Rosberg. Přesto Kovalainen ukázal svým druhým místem své kvality .

Teď už mohla vést cesta jen do F1, zde se stal testovacím jezdcem Renaultu a za rok dokázal najezdit přes 20 000 km. A letos konečně získal závodní sedačku po odcházejícím Mistru světa Fernandovi Alonsovi. Heikki je tak prvním "čistým plodem", který pošel celým vývojovým programem Renaultu od začátku až do konce. Mimo Heikkiho byli členy programu RDD třeba i Tiego Monteiro nebo Robert Kubica, ale oba z RDD vypadli.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře