Wurz končí ve formuli 1

24. listopad 2007 | 19.50 |

Wurz končí ve formuli 1

"Rád bych oznámil ukončení své aktivní jezdecké kariéry ve formuli 1," stojí v prohlášení Alexandra Wurze, které dnes vydal.

"Chtěl bych poděkovat mé rodině a fanouškům, všem ve Williamsu a v mých předchozích týmech, stejně tak novinářům, za veškerou podporu, co mi dávali během mé kariéry ve formuli 1. Zastávám názor, že pokud o sobě v něčem pochybuješ, je třeba toho nechat. Obzvláště to platí v tak soutěživém prostředí, jako je formule 1. Myslel jsem na to již nějakou dobu a nyní jsem se rozhodl, že je čas."

Rakušan Alexander Wurz (33) vstoupil do světa formule 1 v roce 1997 a jeho prvním závodem byla Grand Prix Kanady za Benetton. Než vstoupil do Williamsu, dělal několik let testovacího jezdce McLarenu. Jeho nejlepší výsledek je třetí místo, které získal celkem třikrát – 1997 Silverstone, 2005 Imola a 2007 Montreal. Jeho nejlepší pozicí na stratu bylo páté místo. Za celou kariéru nasbíral 45 bodů v 69 závodech.

"Závodění tuto sezónu bylo skutečným potěšením, obzvláště při závodě v Kanadě, kde jsem získal třetí místo. Chtěl bych poděkovat týmu za to, že akceptují moje rozhodnutí a přeji jim to nejlepší pro poslední závod sezóny."

Tým ještě neohlásil, kdo za Wurze pojede v posledním závodě, nejpravděpodobnější je však testovací jezdec týmu - Kazuki Nakajima.


Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře