Dvojnásobný mistr světa Alonso odešel z McLarenu

24. listopad 2007 | 19.45 |

Dvojnásobný mistr světa Alonso odešel z McLarenu

02.11.2007

Vrásky na čele Fernanda Alonsa. Španělský pilot nedokončil Velkou cenu Japonska a v boji o titul výrazně ztratil.

Spojení Fernanda Alonsa s barvami McLarenu je minulostí
foto: REUTERS/Juriko Nakao

Dvojnásobný mistr světa Alonso odešel z McLarenu

Dvojnásobný mistr světa ve formuli jedna Fernando Alonso už není členem týmu McLaren. Jeho manažer Luis García Abad v pátek novináře informoval, že se španělský pilot s šéfem britské stáje Ronem Dennisem dohodl na předčasném ukončení smlouvy bez jakékoliv finanční kompenzace. Vzápětí to potvrdil i samotný tým.

"Fernando už není v McLarenu, je to potvrzeno. Může pro příští sezónu podepsat smlouvu s jakýmkoliv týmem," uvedl García Abad. "Dohodli jsme se, že pro obě strany bude nejlepším řešením vzájemný vztah ukončit," uvedl McLaren v tiskové zprávě.

Španělský pilot do britského týmu přišel z Renaultu, ale nedočkal se jasné pozice týmové jedničky a musel se vypořádat s tvrdou konkurencí britského nováčka Lewise Hamiltona. Vztahy v McLarenu měly k ideálu daleko a Alonso opakovaně vyjádřil svou touhu po odchodu, i když mu zbývaly ještě dva roky smlouvy.

Dennis ve čtvrtek prohlašoval, že Alonsa uvolní jen do soukromého týmu, čímž by vypadli ze hry zájemci z Renaultu, Toyoty a Hondy, ale podle slov Alonsova manažera může být konečná dohoda jiná. Podle španělské agentury EFE hledání nového angažmá Alonsovi potrvá minimálně tři až čtyři týdny.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře